Egy megbízható, jó autó sokkal többet jelent tulajdonosának holmi tárgynál, ami elviszi őt A-ból B-be. Viszont még a legjobb, legmegbízhatóbb autó is olykor-olykor megmakacsolja magát, nem indul, nem nyílik. Mi történhetett ilyenkor, mi az, amit érdemes kipróbálni és mi az, amit felejts el nagyon gyorsan?
A leggyakoribb probléma: nincs nálad a kulcs
Ez mindenkivel elő szokott fordulni és leginkább akkor, amikor a legjobban sietsz. Az első és legfontosabb, hogy nyugodj meg, mert lehet hogy pont az idegesség miatt nem látod a kulcsot, pedig ott van az orrod előtt. Kézenfekvő, és talán még macho dolognak is tűnik betörni az autó ablakát és úgy bejutni a kocsiba de sokkal több vesződség és pénz is hosszútávon helyrehozni. Ha tényleg nem találod, akkor hozd a pótkulcsot. Most jut eszedbe, hogy nincs is pótkulcs, vagy azt se tudod hol van?
Akkor az első adandó alkalommal másoltass egyet! Ha ez a tippünk most eső után köpönyeg, olvass tovább, megmutatjuk az autónyitás menetét…
Amikor az idő vasfoga ellened dolgozik: ha elromlik a kulcs
Az autókulcs is, mint minden fém kopik. Ha csak pörög a zárban a kulcs, akkor az bizony elkopott. Ezt megelőzni tudod csak. Amikor már látod hogy kopnak a recék, kisebbek a gödrök, akkor addig amíg még lehet, másoltasd le a pót kulcsot és használd azt. Viszont amikor már megtörtént a baj, szakember kell, aki a zárról fog készíteni egy kulcsot, azonban ez nem két pillanat. Így ha pár percen belül el kell indulnod, menj inkább taxival, vagy tömegközlekedéssel most.
Amikor látszólag minden rendben, mégsem nyílik az ajtó
Amikor zárva marad az autó ajtaja, több dolog miatt lehet. Vannak a mechanikai okok, például ha valaki tönkretette a zárat. Ennek egyfelől örülsz ugye, mert a kocsi még ott van, tehát ha lopni akarta, akkor az szerencsére nem sikerült. Viszont kárt okozott neked. Szükséged van egy zárszakértőre, lehetőleg olyanra aki nem csak sérülésmentesen kinyitja a zárat, hanem még arra is törekszik, hogy ne legyen zárcsere a vége.
Mostanában az autók ajtaját nem csak mechanikai zárral lehet nyitni, legtöbbjükre csak rápittyentünk, ő visszavillog és kész. Viszont mi történt akkor, ha a villanás és kattanás elmarad?
Lehet hogy a kulcsban lemerült az elem. Igen, a távirányítós kulcsokban van egy gombelem és ez bizony le szokott merülni időnként. Itt is érdemes próbálkozni a másik távirányítóval, hátha abban van még szufla. Az elemcsere jó lehet, de nagyon gyorsnak kell lenned, mert ezeknek a távirányítóknak „rövid az esze”.
Gyorsan elfelejti az autót, amit nyitnia kell és akkor újra kell tanítani. Ehhez viszont már szakember kell. Ezért célszerűbb eleve profihoz fordulni, már az egyszerű elemcserével is!
Ha a távirányító elemében biztos vagy, hogy jó – mert néhány hete pont kicserélted-, akkor érdemes az autó akkumulátora felé nézelődni. Ha hosszabb ideje nem használtad a kocsit, vagy égve maradt az az utas térben a lámpa, esetleg a fényszóró, akkor az bizony egy éjszaka alatt is le tudta szívni az egész akksit.
Ha zárt állapotban maradt úgy a kocsi, akkor peched van, mert először ki kell nyitni és csak utána férsz hozzá az akkumulátorhoz. Szerencsére a legtöbb autót a saját kulcsával ki lehet nyitni és nem riaszt be.
Ha saját garázsban aludt az autó, ahol nem zártad be a járművet, akkor ki tudod venni az aksit és akár fel is tudod tölteni, vagy lecserélni azt.
Bármi is a probléma, ami miatt nem jutsz be az autóba, a megoldás mindig ugyanaz: DIY módszerekkel ne kísérletezz, az autónyitást mindig bízd profira! Laikusként ugyanis könnyen okozhatsz nagyobb kárt, mint amivel elindultál.
Ha szükséged van segítségre a fent felsoroltak közül bármiben, akkor egy helyen ott a megoldás, Villám autónyitás!