Átlagosan minden magyarnak legalább egy mobiltelefon előfizetése van. Ha véletlenül készülékváltásban gondolkodsz, ezt az 5 pontot vedd figyelembe mobiltelefon vásárlás előtt. Segítünk a választásban!
Még alig nyomtad le az ébresztőt, de már a kezedben maradt a mobilod? Napközben pedig szinte egy percre sem tudod letenni. Hívnak a kollégák, üzennek a haverok, sms-ezik az anyukád, de még egy vicces fotót is lősz vele. Megmutatod a kutyáról készült legújabb videót, közben gyorsan veszel egy vonatjegyet és átpörgeted a legújabb e-maileket. Edzés közben méred, hány kalóriát égettél el, nap végén pedig még belefér egy kis játék is. Majd minden kezdődik elölről.
Ha egy kicsit is magadra ismertél ebben a körforgásban, akkor a helyzet az, hogy a mindennapjaid szerves része a mobiltelefonod. Nem vagy ezzel egyedül, sőt! Magyarországon 2017-ben 11,8 millió aktív mobiltelefon előfizetést regisztráltak és a mobilhálózati adatforgalom is 82%-kal nőtt az előző évihez képest.
A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb felmérése szerint 2017. negyedik negyedévében növekedett a mobiltelefonokról indított hívások száma és a hívás időtartama is, ráadásul az internet előfizetések száma is 9,5 millióra nőtt. Ezek 69%-a mobilinternet előfizetés volt. Ez azt jelenti, hogy több mint 6,5 millió magyar használja aktívan az internetet a mobiltelefonján.
Bármennyire is a mindennapjaink része a mobiltelefon, sokan csak nehezen találják meg a számukra megfelelőt.
Van, aki rengeteget telefonál vele, míg mások a videóhívásokban hisznek. Másoknak, akik szeretik elkapni a pillanatokat, akkor a kamera is fontos, viszont jó, ha a legújabb alkalmazásoknak is marad hely a készüléken. Sokan gyakran használják munkaügyben is, míg másoknak a zenehallgatás fontos szempont.
Az ideális készüléket kiválasztani nehezebb, mint gondolnánk. Ugyanis minden embernek egy picit mások az igényei. Éppen ezért nem érdemes szín vagy forma alapján dönteni. Más adat alapján viszont nehéz, hiszen sokak számára nem mond túl sokat a RAM, a ROM vagy a processzor mérete és típusa. A jó hír az, hogy nem kell utánajárással tölteni az időt, hiszen aki az alábbi pontokat sorra veszi a vásárlás előtt, a végén megleli a számára tökéletes, nagybetűs MOBILKÉSZÜLÉKET.
1. Az árkategória az első és legfontosabb!
A keret, amit rászán az ember egy telefonre, rendszerint adott, így már alapvetően kiszűrhetően az elérhető készülékek. Vannak, akik olcsóbb, de hatékony telefont szeretnének, míg mások a drágább készülékeket tartják megbízhatónak. Ezt mindenkinek szíve joga eldönteni. Ha nincs megszabott ár, akkor érdemes rögtön tovább ugrani a következő pontokra.
2. Válassz számodra megfelelő operációs rendszert!
Alapvetően kétféle operációs rendszer létezik, melyek közül választhat a vásárló. Rendszerint aki az egyiket megszokta, nehezen vált a másikra. Az Android alapja egy Google eszköztár, amely elérhető bárki számára, aki rendelkezik gmail-es e-mail címmel. Innentől kezdve az e-mailes névjegyzékek átkerülnek a telefonba és Chrome böngésző segítségével csatlakozhat a tulajdonos a világhálóra.
A Google Play áruházból pedig megtalálhatja a megfelelő alkalmazásokat számára. Az iOS operációs rendszer az Apple készülékeken elérhető. Ebben az esetben az App Store segítségével lehet elérni a különböző alkalmazásokat. Tehát alapvetően itt már eldől, hogy az Apple termékek vagy egyéb készülékek között szeretne válogatni a vásárló.
3. A memória mérete is lényeges szempont!
Lényeges szempont továbbá a memória mérete is, más néven a ROM, vagyis Read Only Memory. vagyis itt tárolja a mobil azokat az adatokat, melyekre nap mint nap szüksége van. Ennek a mérete 8 GB-tól egészen de 256GB-ig terjedhet. Ez a memória frissül akkor, mikor a teljes rendszer legújabb verzióját tölti le a tulajdonos a készülékére.
4. A belső memória nem egyenlő a telefon memóriájával!
A belső memória az, amit úgy neveznek, RAM, vagyis Random Access Memory. Ez egy tetszőleges hozzáférésű memória, itt tárolja a telefon a végrehajtandó feladatokat és a feldolgozásra váró adatokat. Tehát az alkalmazások futásáért felel. Ennek a mérete 1,5 GB-tól egészen de 8-16 GB-ig terjedhet. (2018-ban legalábbis – néhány év és ez is nevetségesen kevésnek fog hatni majd)
5. Válassz processzor méretet!
A processzor kiválasztásánál sokan a sebességre kíváncsiak, pedig a magok számét kellene első körben figyelembe venni. A dual-core kétmagos, a hexa-cora hatmagos, az octa – core nyolcmagos, a quad – core pedig négymagos. Minél több a mag a processzorban, annál hatékonyabb a teljesítménye.
Ez alapján az öt pont alapján már sokkal egyszerűbb lesz a döntés, hiszen egy laikus számára nem mindig elég beszédesek a készülék mellett felsorolt adatok.
Találtunk mi is egy telefonos oldalt a MobilCorner.hu-t, ahol egy csúszka segítségével minden adatot be lehet állítani kívánság szerint és a rendszer ennek megfelelően szűri a kritériumoknak megfelelő készülékeket.
Tehát aki úgy érzi, elakadt a keresgélés során, annak érdemes kattintani. Ez nagy könnyebbség, hiszen nem kell számos oldalt átböngészni ahhoz, hogy az ember rátaláljon az ideális készülékre. Ráadásul a a kiválasztással együtt a rendelés is kényelmesen, otthonról leadható.